Jak opanować nudę? Sprawdź nasze sposoby

Nuda może wydawać się niemożliwa do opanowania. Szczególnie doskwiera, teraz kiedy wielu z nas utknęło w pomieszczeniach z powodu dystansowania się od społeczeństwa, niezbędnego zabiegu, od którego zależy spowolnienie rozprzestrzeniania się COVID-19. Niektórzy ludzie mają dzieci, dzięki czemu są zajęci, inni mają jeszcze więcej pracy podczas tego kryzysu. Inni są po prostu w domu, patrząc na te same ściany, na które patrzyli od wielu dni, potencjalnie sami, i czują, że nic nie może ich wyrwać z tego poczucia samotności i znudzenia.

Co robić, gdy już nie masz na nic pomysłu?

Cóż, nie martw się, nuda to stan umysłu, z którego chcemy Cię wyrwać. Poniżej zebraliśmy kilka świetnych pomysłów na pozbycie się znudzenia, które możesz wypróbować, gdy następnym razem poczujesz się zobojętniały i nie będziesz wiedzieć co robić. Powodzenia i miłej zabawy.

Zabawne rzeczy do zrobienia w domu

Zacznij oglądać nowy serial reality. Może w końcu obejrzysz Top Chef? Programy typu reality show mają na celu zachęcenie do oglądania, co może być dobrodziejstwem dla znudzonego mózgu. Możesz też obejrzeć klasyczny film, którego nigdy nie widziałeś. Czas wreszcie sprawdzić, o co chodzi w Casablance czy w Sami swoi.

Sposoby na zabicie nudy w domu

Wyszukaj „wszystkiego najlepszego z okazji urodzin + [Twoje imię]” w YouTube. Technicznie rzecz biorąc, nie muszą to być Twoje urodziny, aby cieszyć się oglądaniem śpiewu nieznajomych osób. Poszukaj gier online i sprawdź ich specjalne oferty jakie oferują zakłady bukmacherskie – może akurat coś przypadnie Ci do gustu. Do grania online utwórz listę odtwarzania swoich ulubionych piosenek z liceum. Założę się, że dawno nie słyszałeś wielu kawałków.

Obejrzyj ulubiony serial lub przeczytaj książkę

Oglądaj, ile chcesz odcinków swojego ulubionego serialu lub programu telewizyjnego. Możesz oglądać tyle, ile chcesz. Nie masz przecież ograniczeń, jeśli siedzisz w domu. Możesz też zacząć czytać książkę, którą zawsze chciałeś przeczytać. Czas wreszcie poświęcić trochę czasu dla siebie na taką rozrywkę.

Zagraj w gry lub sam coś napisz

Zagraj w grę wideo, na konsoli lub komputerze. Jeśli nie masz systemu gier wideo, masz mnóstwo darmowych opcji online w internecie i portali rozrywkowych. Możesz też spróbować nauczyć się jak tworzyć własne gry lub aplikacje – wystarczy trochę chęci i znalezienia informacji o tworzeniu gier.

Możesz też zająć się pisaniem wierszy, anegdotek lub prowadzić dziennik

Nuda może być inspirująca i popychać Cię do twórczej działalności. Spróbuj napisać wiersz lub zacznij spisywać swoje myśli. Możesz spróbować swoich sił w komediach lub dramatach pisarskich. Jeśli nie masz pomysłu, możesz też spróbować opisać swoje życie, od momentu, który pamiętasz jako pierwszy z dzieciństwa. Spisanie swojej historii może być ciekawe dla Twoich dzieci.

Zrób kilka relaksujących rzeczy

Wykonaj dla siebie usługę ścielenia łóżek przed pójściem spać. Przygotuj swój pokój, tak, jakbyś spał w pokoju hotelowym. Zrób sobie manicure i pedicure – taki domowy salon SPA. Na koniec nałóż kojącą maseczkę na twarz i poczuj, jak Twoja skóra zyskała nawilżenie. Przed snem możesz też spróbować medytacji, a rano jogi.