Najlepsze filmy do zobaczenia na HBO GO

Z pewnością serwisy streamingowe z filmami i serialami są jak kasyna oferujące gry karciane za darmo. Jest ich po prostu coraz więcej i trudno jest się nam zdecydować na konkretne miejsce. Do wyboru mamy przecież Netflixa, HBO, Hulu, Amazona, Disney+. Dziś chcielibyśmy przyjrzeć się HBO i filmom, które można obejrzeć na tej platformie. Chodzi nam jednak o te produkcje, które zostały stworzone przez HBO i Warnera.

Zack Snyder’s Justice League

Zaczynamy od ostatniego hitu, o którym najgłośniej było w ostatnich miesiącach. Liga Sprawiedliwości to pierwszy film z DCU, w którym to na jednym ekranie mogliśmy obserwować kilku znanych superbohaterów. Za projekt odpowiedzialny był Zack Snyder. Niestety z powodu śmierci córki musiał z niego zrezygnować, a za końcowy efekt odpowiedzialne były inne osoby. W wyniku tego w 2017 roku dostaliśmy słaby film, który niezbyt przypadł do gustu krytykom i widzom. Dzięki wielkiej akcji fanów ostatecznie Warner zdecydował się sfinansować powstanie wersji reżyserskiej Snydera, która zadebiutowała w marcu tego roku na HBO. Zyskaliśmy film, który trwa blisko 4 godziny, a przy tym stał się kompletnym dziełem. Nie jest to co prawda nadal poziom dla Avengers, jednak film okazał się mroczny, pełniejszy i z lepszymi efektami specjalnymi. Z pewnością to ciekawy eksperyment i pierwsza taka sytuacja, abyśmy mieli do czynienia z 2 niby tymi samymi, a jednak osobnymi dziełami.

Bad Education

Bad Education to film z 2019 roku, który został oparty na faktach. Frank to niezwykle ceniony dyrektor szkoły, który dzięki urokowi osobistemu i dobrym metodom cały czas podnosi swoją szkołę w rankingach, co zwiększa również wartość nieruchomości w okręgu. W codziennych obowiązkach pomaga mu Pam. Ich sielankowe życie zmienia się jednak z chwilą, kiedy wychodzi na jaw, że coś nie zgadza się ze środkami publicznymi. Na dodatek jedna z nowych uczennic przygotowuje artykuł dla szkolnej gazety i zaczyna odkrywać mnóstwo nieprawidłowości. Co chwilę zatem poznawać będziemy kolejne sekrety dyrektora. Ogromnym atutem filmu jest tutaj rewelacyjny Hugh Jackman, któremu partneruje Allison Janney.

Taking Chance

Podpułkownik Michael Strobl na co dzień zajmuje się sprawami administracyjnymi. Pewnego dnia odkrywa na liście poległych w Iraku nazwisko chłopaka ze swojego rodzinnego miasta. Decyduje się zatem na wzięcie udziału w eskorcie żołnierza. Film, w którym główną rolę gra Kevin Bacon, pokazuje nam cały proces od momentu śmierci żołnierza do jego pogrzebu w rodzinnym mieście. Możemy zatem podejrzeć podróż lotniczą, drogową, rozmowy Michaela z innymi żołnierzami, weteranami, jak i również reakcje zwykłych ludzi. W 2010 roku Bacon dostał Złotego Globa w kategorii najlepszy aktor w miniserialu lub filmie telewizyjnym.

Czasem w kwietniu

Film z 2005 roku przybliża nam wydarzenia z 1994 roku, kiedy to w czasie zaledwie miesiąca w wojnie domowej w Rwandzie zginęło nawet ponad milion osób. Główną osią jest tu historia 2 braci. Augustin w czasie walk stracił rodzinę i do dziś nie wie, co stało się z jego żoną. Być może odpowiedź na to pytanie przyniesie mu spotkanie z bratem, który jest obecnie sądzony za zbrodnie wojenne. Czasem w kwietniu to przejmujący obraz o największej masakrze ludności cywilnej, jaka miała miejsce od II wojny światowej. Porównywany jest z innym podobnym dziełem, jakim jest Hotel Rwanda.