Najlepsze seriale science fiction na VOD

Część z nas wykorzystuje swój wolny czas w domu na hazard online bonus bez depozytu kasyno online. Inni z kolei wolą oglądać filmy i seriale na VOD. Ogromnym powodzeniem cieszą się obecnie serwisy streamingowe oraz VOD, które oferują bogaty wybór materiałów. Mowa tu między innymi o takich serwisach jak Netflix, HBO GO, Prime Video. Postanowiliśmy tym razem przyjrzeć się najlepszym naszym zdaniem serialom science fiction w tych serwisach.

Stranger Things

Stranger Things od Netfliksa to prawdziwy fenomen, który od kilku lat przenosi nas w nostalgię lat 80. Dzieło Matta i Rossa Dufferów doczekało się już trzech sezonów, a do końca 2020 roku ukaże się 4. sezon. W pierwszej części poznajemy ekipę czterech przyjaciół ze szkoły: Mike’a, Dustina, Willa oraz Lucasa. Są oni miłośnikami gier RPG, komiksów i filmów. Pewnego dnia w tajemniczych okolicznościach znika Will, a w rodzinnym miasteczku dochodzi do dziwnych zdarzeń. Odnalezienie dziewczyny w lesie o imieniu 11 tylko potęguje dziwne zdarzenia. Serial ten doczekał się już wielu wygranych i nominacji do Emmy czy Złotych Globów. Odznacza się przede wszystkim świetną stylistyką lat 80., z wieloma utworami, symbolami tamtych lat. Do tego dochodzą całkiem dobre efekty specjalne i obsada aktorska.

The Dark

To kolejny serial produkcji Netflix, który powstał w Niemczech. Opowiada on o niemieckim miasteczku Winden. Dochodzi w nim do tajemniczych zaginięć młodych chłopców. Głównym bohaterem jest Jonas, który wraca do szkoły kilka miesięcy po samobójstwie ojca. W miasteczku z pobliską elektrownią atomową dochodzi do coraz większej liczby dziwnych zdarzeń. Z czasem okazuje się, że wiele z nich powiązanych jest z wydarzeniami sprzed 33 lat. Wtedy również dochodziło do nierozwiązanych do dziś zniknięć dzieci. Jonas dzięki tajemniczemu mężczyźnie odkrywa, że w pobliskich jaskiniach znajduje się przejście pozwalające cofnąć się o 33 lub 66 lat. Wkrótce okazuje się, że wszystko jest ze sobą powiązane.

The Expanse

Expanse to jeden z najlepiej ocenianych seriali science fiction na świecie. Dostępny jest on obecnie na Amazon Prime Video. Stanowi on adaptację serii powieści Expanse Jamesa S.A. Coreya. Przenoszeni jesteśmy tu mniej więcej 200 lat w przyszłość, kiedy ludzkość walczy o dominację w kosmosie. Istnieją dwie silne frakcje: Ziemi i Marsa, a także Pasiarzy, czyli ludzi zamieszkujących stacje na asteroidach. Historia skupia się wokół dwóch głównych postaci: Josephie Millerze, który jest detektywem na jednej stacji oraz Jimie Holdenie, zastępcy statku Canterbury. Holden pewnego dnia wyrusza z misją ratunkową na uszkodzony statek. Nie wie, że będzie to początek wielu zdarzeń, od których zależą losy wszechświata. Do tej pory stworzono 4 sezony Expanse i możemy być pewni, że powstaną kolejne. Expanse chwalone jest za spory realizm, ciekawe wątki polityczne.

Czarne Lustro

Nie jest to do końca serial, gdyż składa się co prawda z kilku sezonów, lecz każdy odcinek stanowi odrębną historię. Dostępny jest na Netfliksie. Skupia się on na tym, jak nowoczesne media i technologie mogą negatywnie wpływać na nasze życie, zachowanie. Wśród odcinków znajdują się takie, gdzie społeczeństwo grupuje się na podstawie lajków i popularności czy też, gdzie premier Wielkiej Brytanii staje przed trudnym dylematem moralnym. Łącznie wyszło do tej pory 5 sezonów oraz jeden film fabularny.

Westworld

Dostępny na HBO serial oparty jest na filmie z 1973 roku. Westworld to futurystyczny park rozrywki, w którym to goście mają szansę spełnić wiele swoich niezwykłych fantazji. W parku dostępne są bowiem roboty wyglądające i zachowujące się jak ludzie. Tematycznie park przenosi gości w okres świetności Dzikiego Zachodu. Można tutaj bez przeszkód korzystać ze wszelkich uciech, pojedynków rewolwerowych. Poznajemy Roberta Forda, który wraz ze swoim pomocnikiem Bernardem Lowe zajmują się tworzeniem atrakcji i fabuły. Z czasem jednak zauważają, że w parku zaczynają się dziać dziwne rzeczy, a roboty powoli zaczynają zyskiwać świadomość i wiedzę na temat swojej egzystencji.