Obrót u bukmachera. Jak go najlepiej dokonać?

Obrót u bukmachera. Jak go najlepiej dokonać?

Zdecydowana większość legalnych polskich bukmacherów walczy o nowych klientów przede wszystkim swoją ofertą bonusową, kusząc zawsze wyższym niż u konkurencji bonusem powitalnym oraz innymi, bardziej sezonowymi, akcjami promocyjnymi. Wszystkie są zwykle uzależnione od spełnienia ściśle określonych warunków, a dawane przez nie środki nie mogą być wypłacone na konto bankowe – przynajmniej nie od razu. Konieczne jest bowiem obrócenie nimi – na czym tak właściwie ono polega i czy warto w jego obliczu korzystać z bonusów, jakie dają bukmacherzy?

Obrót u bukmachera. Jak go najlepiej dokonać?
Obrót u bukmachera. Jak go najlepiej dokonać?

Czym jest obrót bukmacherski i dlaczego bukmacherzy go wymagają?

Wchodząc w zakłady bukmacherskie po raz pierwszy z pewnością wybieramy bukmachera, który nie tylko zaproponuje najlepszą ofertę kursową, ale i najatrakcyjniejszy bonus. Nie zawsze zdajemy sobie jednak sprawę, że środki z niego w większości przypadków najpierw zawędrują na nasze saldo bonusowe (różne od tego głównego, depozytowego) w formie niemożliwej do wypłaty na konto bankowe – aby je „uwolnić”, trzeba je przenieść na saldo główne, właśnie poprzez dokonanie obrotu nimi. Obrót bonusu u bukmachera nie jest tak straszny, jak niektórym się wydaje!

Obrotem nazywamy kilkukrotne przeznaczenie środków bonusowych na zakłady bukmacherskie, wymagające więc od nas prawidłowego typowania. Zazwyczaj do obrotu zaliczają się wyłącznie stawki z kuponów oznaczonych jako wygrane i to właśnie stawki, a nie same wygrane decydują o obrocie, który pozostanie nam do dokonania.

STS kod promocyjny
STS kod promocyjny

Jak wygląda obrót bukmacherski – przykłady

Załóżmy, że decydujemy się na to, by nasze typy bukmacherskie realizować u operatora dającego bonus powitalny w wysokości 1000 złotych przy dokładnie takiej samej wpłacie, wymagającego czterokrotnego obrotu tymi środkami. Schemat naszych działań wygląda następująco:

  1. Wpłacamy 1000 złotych, aby maksymalnie wykorzystać bonus. 1000 złotych trafi na nasze główne konto depozytowe, a kolejne 1000 złotych – na konto bonusowe. To właśnie tym drugim tysiącem będziemy musieli obrócić.
  2. Jako że wymagany obrót jest czterokrotny, będziemy musieli wydać 4000 złotych na zakłady, by środki przenieść z konta bonusowego na główne.
  3. Zawieramy zakłady bukmacherskie spełniające zasady obrotu (patrz: niżej). Stawiając 10 złotych na dowolne spotkanie i wygrywając, odejmujemy to 10 złotych od kwoty „do obrotu” – pozostało nam 3990 złotych do obrócenia.

Większość bukmacherów narzuca dodatkowe zasady związane z obrotem. Mowa tutaj o:

  • Minimalnej ilości spotkań na kuponie.
  • Minimalnym kursie całościowym kuponu.
  • Dokonywaniu go w obrębie wybranych usług (częściej mamy do czynienia z zakazem wykonywania go w ramach wybranych z nich).

Najpopularniejsi bukmacherzy i obrót ich bonusem powitalnym

Bonus powitalny ma to do siebie, że pozwala solidnie podbudować własny budżet na zakłady bukmacherskie – sęk w tym, że u każdego bukmachera narzuca on obowiązek obrotu. Poniżej przedstawiamy operatorów, u których warto realizować własne typy bukmacherskie, opisując warunki obrotu bonusu powitalnego u każdego z nich.

STS obrót. Bonus powitalny na zakłady bukmacherskie

Bukmacher STS bonus
Bukmacher STS bonus

STS słynie ze swoich jasnych i klarownych zasad związanych z bonusami. W ramach swojego bonusu powitalnego, daje nawet 1200 złotych od pierwszej wpłaty. Bonus jest równowartością pierwszego depozytu i trafia na konto bonusowe. Zasady obrotu nim są proste: musimy wydać trzykrotność otrzymanej kwoty bonusu na dowolnych wygranych kuponach z kursem całkowitym nie mniejszym niż 1,91. Po spełnieniu warunków obrotowych, środki zostaną uwolnione i trafią na nasze saldo główne, możliwe do wykorzystania na dalsze typowanie lub do wypłacenia na konto bankowe.

Bonus powitalny na zakłady bukmacherskie w Fortunie a obrót

W ramach swojego bonusu powitalnego Fortuna może dać nawet 2000 złotych od pierwszej wpłaty. Schemat działania jej bonusu nieco odbiega jednak od tego powszechnie znanego. Fortuna bowiem nie tworzy konta bonusowego – obrotu (czterokrotnego, na kuponach z minimum 3 spotkaniami i kursem całkowitym nie mniejszym niż 1,60) dokonujemy na koncie głównym, a po jego dokonaniu środki będące równowartością pierwszej wpłaty trafią bezpośrednio na nie.


Fortuna zezwolenie Ministerstwa Finansów SC/12/7251/10/WKC/11-12/5565. STS zezwolenie Ministerstwa Finansów SC/12/7251/11-6/KLE/2011/5540/12. BetFan zezwolenie z dnia 29 października 2018 r. nr PS4.6831.3.2018. BEM Operations Limited zezwolenie z dnia 26 września 2018 r. nr PS4.6831.11.2017. Udział w nielegalnych grach hazardowych jest karany. Hazard związany jest z ryzykiem i dostępny dla osób pełnoletnich.